خوش آمدید, میهمان! [ثبت نام | ورود

نکاتی در مورد خرید سگ در ایران

معرفی سگ ها مهر ۱۰, ۱۳۹۶

نکاتی در مورد خرید سگ در ایران
اشتراک گذاری

نکاتی در مورد خرید سگ در ایران

مقاله تی پت در مورد نکاتی در مورد خرید سگ در ایران:

برای خرید سگ ابتدا باید در مورد خصوصیات نژادی سگ ها مطالعه کافی داشته باشید و از دامپزشکان مجرب در زمینه حیوانات خانگی مشاوره بگیرید تا بهترین نژاد را متناسب با نیاز خود تهیه نمایید.
۲- از مکانی خرید نمایید که اصول بهداشتی در آن جا کاملا رعایت شده باشد و واقعا زیر نظر دامپزشک باشد و تمامی دامپزشکان دارای کارت شناسایی و مهر مربوطه می‌باشند.
۳- هیچگاه به شناسنامه بهداشتی ارایه شده از سگ فروشی‌ها اکتفا نکنید زیرا در قریب به اتفاق این مراکز به دلیل صرفه جویی در هزینه‌ها واکسیناسیون و درمان ضد انگلی انجام نمی‌گردد و لذا هر وقت سگی خریدید واکسیناسیون کامل و درمان ضد انگل حیوان را حتما انجام دهید و سهل انگاری ننمایید.
۴- حتما اطلاعاتی را در مورد تعیین سن سگ کسب نمایید تا سگ‌های پیر را به جای سگ جوان یا سگ بالغ با جثه کوچک را به جای توله به شما ندهند.
۵- سگ‌ها معمولا تا یک سالگی از نظر جسمی و جنسی بالغ می‌شوند و ادعای اینکه سگ پس از این سن باز هم رشد می‌نماید کاملا اشتباه است و برخی برای فروش سگ‌های کوچک جثه خود با سن بالا این ادعا را می‌نمایند که مثلا سگ تا ۲ سالگی یا بیشتر رشد می‌کند.
۶- اگر نژاد خاصی را انتخاب کردید باید اطلاعات کافی راجع به استانداردهای نژادی آن نژاد را داشته باشید تا سگ ناخالص را به جای سگ اصیل به شما نفروشند مثلا وجود لکه سفید رنگ در سگ‌هایی مانند ژرمن شپرد و دوبرمن یا روت‌وایلر دلیل بر ناخالصی حیوان است.
۷- اگر سگی در سن حدود ۱۰ ماهگی با بالا نشانه ای از نگهبانی نداشته باشد و اصطلاحا بازیگوش باشد در آینده سگ نگهبان خوبی نمی‌شود و ارزش خریدن ندارد.
۸- سگ فروش‌ها در مواردی سگ دو رگه خود را با عنوان یک نژاد خاص می‌فروشند، مانند شیتزو-تریر یا پکینوا یا ژرمن-دوبرمن که این نژادها به هیچ عنوان ثبت شده نیستند.
۹- در حال حاضر تمامی سگ فروش‌ها وارد کننده سگ از خارج شده اند!!!
۱۰- در حال حاضر حدود ۹۵ درصد سگ فروش‌ها ادعای واردات سگ از خارج از کشور و از کشورهایی مانند اوکراین و روسیه یا ارمنستان و اخیرا از کشورهای اروپایی را دارند که کذب می‌باشد مثلا بارها دیده شده که سگ فروش‌ها توله‌هایی را به صورت یکجا و با قیمت نازل از افرادی که سگ نر و ماده مولد دارند می‌خرند و سپس اگر از نظر خصوصیات نژادی توله‌ها قابل قبول باشند آنها را به چندین برابر قیمت و به عنوان سگ وارداتی می‌فروشند و توجه داشته باشید در برخی موارد حتی ارایه شناسنامه خارجی (پاسپورت) و یا برگه سلامت (پاپی کارت) دلیلی بر وارداتی بودن سگ نیست. به عنوان مثال سگ ژرمن شپردی را به علت بیماری به کلینیک ما به همراه شناسنامه خارجی ارجاع دادند، با مشاهده برچسب‌های واکسن در بخش واکسیناسیون دیده شد که این برچسب‌ها مربوط به واکسن‌های گربه می‌باشد که با ارسال شناسنامه به دارالترجمه معلوم شد که شناسنامه متعلق به یک گربه بوده است.
سگ‌های وارداتی همگی باید خالکوبی به اصطلاح تاتو داشته باشند که تاتو عبارتست از یک کد شامل تعدادی حروف و اعداد ولی متاسفانه برخی افراد سودجو با تهیه سوزن مخصوص و شابلون اقدام به خالکوبی در ناحیه کشاله ران یا داخل گوش می‌نمایند.
در مواردی دیده شده است که برخی افراد به عنوان واردکننده برخی سایت‌های خارجی را در حضور شما باز می‌کنند و می‌گویند که از این سایت هر سگی را که بخواهید برایتان می‌آوریم ولی متآسفانه عکسی به شما نشان می‌دهند ولی سگ دیگری به شما تحویل می‌دهند و می‌گویند که مثلا آن عکس را یک عکاس حرفه‌ای گرفته است و این همان سگ است.
حال اگر فروشنده واقعا واردکننده باشد برای خرید بهترین توله و از هر نژادی حداکثر حدود ۵۰۰ هزار تومان می‌پردازد و برای اینکه چندین برابر از شما پول بگیرد هزینه‌هایی مانند هزینه آژانس در خارج از کشور- هزینه صدور شناسنامه بهداشتی و صدور مدارک خروج – گاها رشوه به شخص ثالث برای خرید سگ مورد نظر- هزینه گمرکی و قرنطینه راهم به قیمت سگ اضافه می‌کنند.
در هر صورت باید سگ را در فرودگاه تحویل بگیرید و در نظر داشته باشید که هر سگ وارداتی لزوما اصیل و عالی نیست و خلوص نژادی سگ مهم است نه وارداتی بودن سگ.
۱۱- به ویترین سگ فروشی‌ها زیاد دقت نکنید، چون در بسیاری از موارد دیده شده که در کنار یک جفت سگ مولد اصیل سالانه حدود ۱۰۰ عدد توله از همان نژاد را می‌فروشند و شما هم به امید اینکه این توله هم شبیه آن سگ‌های مولد شوند فریب می‌خورید.

لینکهای حامیان ما

ارسال نظر

 • ژرمن شپرد

  انواع سگ ژرمن شپرد و استانداردهای ظاهری

  توسط در مهر ۴, ۱۳۹۶ - 1 نظرات

  اشتراک گذاریژرمن شفرد (سگ گله آلمانی) یکی از قدیمی ترین نژاد های اروپایی وارد شده به کشور میباشد. توانایی و قابلیت های این نژاد سبب گردیده تا بیش از سایر نژادها مشهور و مورد توجه قرار گیرد. آموزش پذیری فوق العاده این سگ ها دلیلی است بر حضور آن در همه اموری که در آن […]

 • تبلیغات و آگهی رایگان حیوانات خانگی سگ گربه قناری طوطی مرغ عشق

  توسط در مهر ۱, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  اشتراک گذاریبنام خدا سایت تبلیغات ، اگهی و خرید و فروش حیوانات خانگی و دست آموز تی پت یا ( تهران پت) راه اندازی شد. از امروز همه می توانند آگهی های مربوط به فروش حیوانات خود را به رایگان وارد نمایند. تمام سعی و تلاش مدیران سایت بر این بود که بتوانند سایتی فراهم […]

 • معرفی سگ سرابی

  توسط در مهر ۴, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  اشتراک گذاری مقاله تی پت در مورد سگ سرابی: معرفی شناخت سگ سرابی ایرانی شجاع ترین سگ جهان سگهای سرابی که نام نژاد شان را از محل سکونت شان گرفته اند از قدیم در مناطق شمال غربی ایران به ویزه شهرستان ساکن سراب بودند این سگ ها اگر چه بیشتر در ایران سکونت دارند اما […]

 • ﺗﻭﻟﻳﺩ ﻣﺛﻝﻭ ﺑﺎﺭﻭﺭی ﻗﻧﺎﺭی

  توسط در مهر ۳, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  اشتراک گذاری مقاله تی پت در مورد تولید مثل و باوری قناری: ﺍﺻﻄﻼﺡ ﻋﺪﻡ ﺑﺎﺭﻭﺭی ﺗﺨﻢ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﮐﻪ ﺗﺨﻢ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺟﻔﺖ ﻣﺎﺩﻩ ﻓﺎﻗﺪ ﻧﻄﻔﻪ ﻭ ﺟﻨﻴﻦ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﺪ . ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻁﯽ ﻣﺪﺕ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺗﺨﻤﻬﺎ ﺷﮑﺴﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ ﺑﻪ ﻭﺿﻮﺡ ﻗﺎﺑﻞ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ […]

 • عسل در تغذیه قناری

  ﻋﺳﻝ ﺩﺭ ﺗﻐﺫﻳﻪ ﻗﻧﺎﺭی

  توسط در مهر ۳, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  اشتراک گذاری مقاله تی پت در مورد عسل در تغذیه قناری: ﻋﺳﻝ ﺩﺭ ﺗﻐﺫﻳﻪ ﻗﻧﺎﺭی ﻋﺴﻞ ﻣﺎﺩﻩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍی ﮐﻪ ﻗﺒﻼ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺁﻥ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺁﻧﺘﯽ ﺑﻴﻮﺗﻴﮏ ﻭﺩﺍﻓﻊ ﻫﺎی ﮐﭙﮏ ﻁﺒﻴﻌﯽ ﻭﻗﺎﺭچ ﯾﺎﺩ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﮐﻠﺴﻴﻢ ﺩﺭ ﺑﺪﻥ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻭﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺧﺎﺻﻴﺖ ﻋﺴﻞ ﺗﻘﻮﯾﺖ […]

تگهای آگهی

banipet masudmirani@yahoo.com.au persian cat آمریکن بول نس آگهی گربه اشپیتز انواع تریر با قلاده بانی پت بچه گربه بچه گربه های اصیل تائید سلامت از دامپزشک تربیت ابتدائی توله تی پت جراحی حیوانات خانگی خانگی خدمات رسانی خرید خرید گربه داخلی دامپزشک در شیراز دامپزشکی در شیراز دامپزشکی شیراز دامپزشکی فروردین شیراز. دامپزشکی درمانگاه حیوانات خانگی دو ماهه سونوگرافی سگ سگ هاسکی سگ های اصیل سگ ژرمن شتشو حیوانات خانگی شیتزو شیراز شیهواهوا شیپهرد صدور شناسنامه فرنچ بولداگ فروش فروش بچه گربه فروش بچه گربه اصیل فروش سگ فروشگاه ملزومات حیوانات خانگی فروش گربه فروش گربه در تهران فروش گربه پرشین لهاسا آپسو مالتیز مرکزتخصصی مرکز تخصصی پرورش سگ ملزومات حیوانات میکروچیپ نمایندگی هاسکی هاسکی دو ماهه واکسن واکسیانسیون واکسیناسیون پامرانین پانسیون پاگ پرشین پرشین خانگی پرورش پرورش سگ پرورش و فروش بچه گربه پرورشگاه گربه پرورش گربه پرورش گربه اصیل پیکینیز ژرمن ژرمن شپرد ژرمن شیپهرد کلینیک کلینیک دامپزشکی کلینیک دامپزشکی در شیراز کلینیک دامپزشکی شیراز کلینیک شیراز گربه گربه اصیل گربه بازیگوش گربه با لوازم گربه بی کالر گربه تائید دامپزشک گربه خانگی گربه دوست داشتنی گربه سفید گربه ماده گربه نر گربه نژاد دار گربه هیمالین گربه پرشین گربه پرشین فلت گربه پرشین کلاسیک گربه چشم آبی گربه گارفیلدی گلدپت یورکشایر تریر
تی پت بهترین مکان تبلیغات و آگهی حیوانات خانگی