خوش آمدید, میهمان! [ثبت نام | ورود

اژدهای کومودو

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

اژدهای کومودو

اژدهای کومودو

اژدهای کومودو (Varanus komodoensis) :

اژدهای کومودو یک بزرگ مارمولک است که در جزایر کومودو، رینکا، گیلی موتانگ، پادار و فلورس در کشوراندونزی  پیدا می شود. این گونه که به تیره بزمجه ایان تعلق دارد، بزرگ‌ترین گونهٔ بزمجه است که در موارد نادری تا ۳ متر هم رشد می‌کند و وزن آن به حدود ۷۰ کیلوگرم نیز می‌رسد. اژدهای کومودو به خاطر اندازه و وزن عظیم، دندان‌های ویژه پاره کردن گوشت، توانایی حرکت با سرعت بالا، و عادت‌های تهاجمی غیرمعمول از جمله درندگان استثنایی به شمار می‌رود.
اندازهٔ غیرمعمول اژدهای کومودو به پدیدهٔ غول‌پیکری جزیره‌ای نسبت داده شده است، چون که هیچ جانور گوشت‌خوار دیگری که بتواند رقیب غذایی آنها باشد در این جزایر حضور ندارد. با این حال پژوهش‌های تازه نشان داده‌اند که اندازهٔ بزرگ اژدهای کومودو را می‌توان به صورت بهتری به این شکل توضیح داد که آن‌ها صرفاً باقی‌ماندهٔ بزمجه‌مارمولک‌هایی بسیار بزرگ‌جثه هستند که روزگاری در اندونزی و استرالیا زندگی می‌کرده‌اند، ولی بیشترشان – به همراه دیگر بزرگ‌زیاگان – پس از دوران پلیستوسن منقرض شده‌اند. سنگواره‌هایی بسیار شبیه به اژدهای کومودو در استرالیا پیدا شده که تاریخ آن‌ها مربوط به ۳٫۸ میلیون سال پیش است. در جزیره فلورس اندازهٔ بدن آن‌ها کمابیش در طی ۹۰۰٬۰۰۰ سال اخیر به همان شکل پیشین باقی‌مانده است. این دوره‌ای است که با دگرگونی‌های زیاد در زیاگان جزیره و انقراض بزرگ‌زیاگان آن، و آمدن نخستین انسان‌سانان در ۸۸۰ هزار سال پیش شناخته می‌شود.

جفت گیری اژدهای کومودو

جفت‌گیری میان آن‌ها در بین ماه‌های اردیبهشت و مرداد آغاز می‌شود و تخم‌ها در شهریور گذاشته می‌شوند. حدود ۲۰ تخم در آشیانه‌های متروکهٔ مرغ پابزرگ یا در حفره‌های خودحفرکرده، گذاشته می‌شوند. ماده برای هفت تا هشت ماه بر روی تخم‌ها می‌خوابد و در ماه فروردین، هنگامی که حشره‌ها فراوان هستند، جوجه‌ها سر برمی‌آورند. کومودوهای جوان آسیب‌پذیر هستند و در نتیجه در درختان سکنی می‌گزینند تا از گزند شکارچی‌ها و کمودوهای بالغ که ممکن است هم‌نوع‌خواری کنند، دور بمانند. میانگین عمر آن‌ها در

طبیعت ۸ تا ۹ سال است.

رژیم غذایی اژدهای کومودو

به خاطر داشتن چنین اندازهٔ بزرگی، این مارمولک‌ها بر بوم‌سازگانی که در آن زندگی می‌کنند، چیره هستند. اژدهای کومودو طعمه‌هایی هم‌چون بی ‌مهرگان، پرندگان و پستانداران را شکار می‌کنند. در گذشته باور بر این می ‌رفت که گاز اژدها دارای باکتری‌ های کشنده‌ای است که طعمه‌ ها را از پای در می‌آورد؛ با این حال امروزه یافته‌های پیشین مورد تردید قرار گرفته‌اند. با این حال دو غده در آروارهٔ پایینی این جانور قرار دارد که چندین پروتئین سمی در آن‌ها تولید می‌شود ولی به تنهایی به عنوان عامل کشنده از سوی اژدها به کار گرفته نمی‌شوند. رفتار گروهی اژدهای کومودو در غذا خوردن، در بین خزندگان، استثنائی است. رژیم غذایی کومودوهای بزرگ عمدتاً از گوزن تشکیل می‌شود، هرچند که آن‌ها به مقدار زیادی از گوشت مردار تغذیه میکند

بازدید کل 131 , 0 نفر امروز

ایگوانا

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

ایگوانا
 ایگوانا

 ایگوانا (Iguana)

ایگوانا ها در هر پا پنج انگشت دارند و یک پرده ی گوشتی از پوست زیر چانه ی خود دارند که به آن غبغب می گویند. غبغب به تنظیم دمای بدن کمک می کند و نیز در نمایش های قدرت و یافتن جفت کاربرد دارد. تمام ایگواناها خارهایی بر پشت خود دارند که مانند دایناسورها در امتداد بدن کشیده شده است.
دم شلاق مانند آنها به عنوان مکانیزم دفاعی عمل می کند و قادر است ضربات دردناکی را بر بدن وارد کند. ایگواناها مانند بیشتر مارمولک ها، وقتی که دشمن دم آنها را بگیرد، قادرند دم خود را انداخته و فرار کنند و مدتی بعد دم جدیدی بر بدن آنها می روید.
ایگواناها بینایی فوق العاده قوی دارند و قادرند شکل ها و حرکات را از فاصله ی دور تشخیص دهند؛ اما در تاریکی بینایی آنها ضعیف می شود. این جانوران یک اندام سفید حساس به نور دارند که به چشم آهیانه ای یا چشم سوم معروف است؛ اندامی که اکثر مارمولک ها آن را از دست داده اند. این چشم سوم در واقع کارایی یک چشم معمولی را ندارند؛ بلکه تنها دارای یک شبکیه و عدسی ابتدایی است که قادر نیست تصاویر را مجسم کند. این عضو به تغییرات نور و تاریکی حساس است و تنها می تواند حرکات را تشخیص دهد. ایگواناها دارای دندان های بسیار تیزی هستند که قادر است برگ درختان و حتی پوست انسان را تکه کند.
برخلاف آنچه که اکثر مردم گمان می کنند، همه ی ایگواناها سبز نیستند. بیشتر بچه ایگواناها سبز روشن هستند، اما به فراخور بالا رفتن سن، رنگ بدن آنها (در محیط ها و زیستگاه های مختلف در سرتاسر دنیا) از سبز کم رنگ تا قهوه ای و حتی نارنجی با دم راه راه نیز تغییر می یابد. به عنوان مثال در کشور پرو، رنگ ایگواناها متمایل به آبی است؛ در جزایر بونایر، آروبا و گرنادا ممکن است از سبز تا بنفش روشن، سیاه و یا حتی صورتی متغیر باشد؛ ایگواناهای غرب کاستاریکا قرمز و ایگواناهای مکزیک نارنجی رنگ هستند.

 • تغذیه ایگوانا

برخی ایگواناها در طبیعت همراه با برگ درختان، حشرات کوچک را هم می خورند، اما باید توجه داشت که این حشرات کوچک قسمت عمده ی رژیم غذایی ایگوانا را تشکیل نمی دهند. ایگواناهایی که به مقدار زیاد پروتئین حیوانی می خورند، با مشکلات جسمانی مواجه شده و در نهایت قبل از رسیدن به سن بلوغ می میرند. یک رژیم غذایی خوب و مناسب برای ایگوانا عبارتست از ۴۰ تا ۴۵ درصد سبزیجات (مانند گل شلغم، قاصدک، شاهی)، ۴۰ تا ۴۵ درصد گیاهان دیگر (مانند لوبیا سبز، نخودفرنگی، هویج، یونجه، پیاز، قارچ، کاسه گل فلفل، سیب زمینی شیرین)، ۱۰ درصد یا کمتر میوه جات و کمتر از ۵ درصد غلات و غذاهای بسته بندی شده ی تجاری.
توجه داشته باشید که هرگز به ایگوانا ریواس نخورانید؛ چرا که برای حیوان مضر است و باعث مسمومیت او می شود. کاهو نیز فاقد مواد غذایی لازم برای ایگواناست و مصرف آن باید کم و کنترل شده باشد، همچنین میوه های ترش مانند مرکبات، گوجه فرنگی، کیوی، آناناس و… هم باید به مقدار پایین و تحت کنترل به حیوان خورانده شود. گهگاهی پنیر سویا نیز به عنوان مکمل پروتئین برای ایگوانا توصیه می شود، که در صورت مصرف بالا منجر به مشکلات جسمانی بلند مدت خواهد شد. گل و گیاهان وحشی که از طبیعت جمع آوری می شوند برای تغذیه ایگوانا توصیه نمی شود، چرا که ممکن است سمی بوده و یا آغشته به سموم دفع آفات بوده و حیوان شما را مسموم کند.

 • تولید مثل ایگوانا

ایگواناهای نر بالغ منفذهای ریزی در زیر ران های خود دارند که در هنگام جفت یابی بویی را از خود پخش می کنند به علاوه، خارهایی که در امتداد پشت ایگواناهای نر کشیده شده، بزرگتر از ماده هاست که این به تشخیص بین نر و ماده کمک شایانی می کند.
ایگواناها تخم گذارند و حیوان ماده هر سال طی یک دوره ی لانه سازی همزمان، بین ۳۰ تا ۷۰ تخم می گذارد. ایگوانای ماده پس از تولید تخم هیچ گونه مراقبتی از آنها به عمل نمی آورد. جوجه ها پس از ۱۰ تا ۱۵ هفته سر از تخم در می آورند و در بدو تولد از لحاظ شکل و رنگ بسیار شبیه به والدین خود هستند، با این تفاوت که خارهای پشتی ندارند. بچه ایگوانا ها تا یک سال پس از تولد در کنار والدین خود می مانند و سپس هر یک به راه خود می روند.

 

بازدید کل 155 , 0 نفر امروز

مارمولک دم برگی شیطانی

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

مارمولک دم برگی شیطانی

مارمولک دم برگی شیطانی

مارمولک دم‌برگی شیطانی باونگ یک مارمولک بسیار عجیب است که نام علمی اوروپلاتوس فانتاستیکوس (Uroplatus Phantasticus) گونه‌ای از مارمولک بومی جزیره‌ی ماداگاسکار، این مارمولک با نام مارمولک دم‌برگی فانتزی و مارمولک دم‌برگی مژه‌دار نیز شناخته می‌شود. اندازه‌ی این مارمولک در حالت بالغ بین ۶۶ تا ۱۵۲ میلیمتر طول دارد (با احتساب دم). دم این مارمولک تخت بوده و همانطور که از نام آن پیداست ظاهری شبیه برگ درخت دارد. مارمولک دم‌برگی، برآمدگی مژه مانندی در بالای چشم‌هایش دارد. این مارمولک شب‌زی است و به کمک ظاهرش در حین ساعت روز خود را با محیط یکدست می‌کند و در شب نیز برای شکار کردن استتار می‌کند. این مارمولک‌ها پلک ندارند و یک روکش شفاف روی چشم‌های‌شان را می‌پوشاند به همین خاطر از زبان درازشان برای تمیز کردن چشم‌های‌شان استفاده می‌کنند. مارمولک‌های مژه‌دار در رنگ‌های بنفش، نارنجی، خرمایی و زرد یافت می‌شوند ولی اغلب قهوه‌ای با نقطه‌های سیاه میباشد.

بازدید کل 129 , 0 نفر امروز

سنجاب پرنده

پرندگان, پستانداران مهر ۱۶, ۱۳۹۶

سنجاب پرنده

سنجاب پرنده

سنجاب پرنده به طور میانگین ۶ سال در طبیعت زندگی می‌کند دلیل طول عمر کمتر این جانور در طبیعت وحشی عموماً ابتلا به بیماری یا شکار شدن توسط جانورانی دیگر مانند مارها، جغدها است.دو گونه از آن‌ها در آمریکای شمالی، دو گونه در منطقه اوراسیا و سایر گونه‌ها در جنگل‌های بارانی هند و سایر مناطق آسیا مثل ژاپن و چین زندگی می‌کنند.بزرگ‌ترین گونه این سنجاب‌ها از نظر جثه، سنجاب پرنده پشمالو است که خطر انقراض آن را تهدید می‌کند. این پستانداران کوچک در اصل نمی‌توانند همچون پرندگان یا خفاش‌ها پرواز کنند؛ او پرش‌های بلندی از یک درخت به درخت دیگر انجام دهند که مسافت طی شده در هر پرش تا ۴۵۰ متر نیز گزارش شده است.

بازدید کل 136 , 0 نفر امروز

بهترین غذای لاک پشت

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

بهترین غذای لاک پشت

بهترین غذای لاک پشت

 • انواع کاهو ، ریحان ، برگ قاصدک
  هویج ، خیار ، کاسنی ، باقلا ، کدو سبز ، سیب زمینی ( آبپز )، فلفل سبز ، گوجه فرنگی ، کلم پیچ کلم بروکلی ، کلم ، کرفس ، قارچ ، اسفناج
 •  میوه جات
  پاپایا ، طالبی ، خربزه ، هندوانه ، انبه ، انار، سیب ، موز ، شاه توت ، زغال اخته ، مرکبات ، انگور ، هلو ، گلابی ، توت فرنگی
 •  غذای جانوری
  حلزون سیب ، حلزون برکه ، گوپی ، ماهی خوراک ، جیرجیرک ، کرم خاکی
  میگوی آب شور ، لارو پشه، خرچنگ ، گلدفیش (ماهی قرمز)
 •  غذاهای تجاری
  کرم خونی منجمد ، جیرجرک ، میگوی خشک شده، میگوی آب شور ، ماهی خوراک یخ زده ، گاماروس
  حلزون ، کرم توبیفکس
 •  غذاهای دیگر
  سفیده تخم مرغ ( آب پز )، گوشت مرغ و بولقمون ( آب پز ) ، ماهی قزل آلا ( گوشت خام ) ، ماهی تن (کنسرو شده در آب)، گوشت گاو (پخته یا خام) ، نان ، پوست تخم مرغ ، گوشت مرغ و بوقلمون (خام)

بازدید کل 109 , 0 نفر امروز

لاک‌پشت چرمی

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

لاک‌پشت چرمی

لاک‌پشت چرمی

لاک‌پشت پشت‌چرمی یا لاک‌پشت پوستی چرمین، بزرگ‌ترین گونه لاک‌پشت‌های دریایی، و بزرگترین گونهٔ زنده لاک‌پشت به طول ۲.۵ متر و وزن ۷۰۰ کیلوگرم یا بیشتر است که پس از سه نوع تمساح چهارمین خزنده بزرگ زنده در جهان به شمار می‌رود و به عنوان گونه‌ای آسیب‌پذیر در معرض خطر قرار دارد.این لاک‌پشت‌ها با این که اساساً موجودات گرمسیری هستند، در همهٔ قسمت‌های دنیا یافت می‌شوند، به جز مناطق قطبی. آن‌ها در آب راحت، اما در خشکی کند و تنبل هستند. این تنها گونهٔ زنده در سرده درموکلیس و خانوادهٔ درموکلیده است که به خاطر پوست سخت چرمی‌اش پشت چرمی نامیده می‌شود. پوششی که قطعات استخوان را در بر گرفته‌اند، از نظر متخصصان تکامل ارتباط نزدیکی با لاک استخوانی لاک‌پشت‌های اجدادی دارد.
پشت‌چرمی ماده مثل اغلب لاک‌پشت‌های آبزی، به خصوص هنگامی که از آب خارج می‌شود تا تخم بگذارد و آن‌ها را دفن کند، آسیب‌پذیر است. ابتدا هنگام بیرون خزیدن از آب به طرف ساحل، خودش را با ریختن ماسه در پشتش استتار می‌کند، سپس وقتی به نقطه لانه‌سازی رسید، سوراخ بزرگی می‌کند و تخم‌ها را در آن می‌گذارد. بعد از اینکه تخم‌ها مدفون شدند، ماده منطقهٔ اطراف را صاف می‌کند تا به آسانی پیدا نشوند. ماده بوی قوی مشک مانندی در اطراف به جای می‌گذارد تا بوی ناچیز تخم‌ها پوشیده شود. وقتی همه این کارها انجام شد، ماده به دریا بر می‌گردد و نوزادان را کاملاً به حال خود می‌گذارد.

بازدید کل 116 , 0 نفر امروز

مهم ترین نکات درباره لاک پشت

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

مهم ترین نکات درباره لاک پشت

مهم ترین نکات درباره لاک پشت

لاک پشت ها برای حفظ استحکام بافت استخوانی و لاک و نیز عملکرد عضلات و قلب به میزان مناسبی از کلسیم به صورت روزانه نیاز دارند.به همین دلیل باید از همان ابتدا لاک پشت را به خوردن کف دریا عادت داد.کف دریا را می توانید از عطاری ها و کلینیک های دامپزشکی تهیه کنید.بخش نرم داخلی آن را به قطعات کوچک و بلند تقسیم کرده و یا داخل آب بیاندازید و یا در صورت امکان با دست به لاک پشت بدهید.
ویتامین D تولید شده در پوست لاک پشت توسط نور مصنوعی مهتابی کافی نیست و با این حال گذاردن لاک پشت زیر نور مستقیم نیز در تمام فصول امکانپذیر نیست و در فصول گرم هم احتمال گرمازدگی ناشی از این کار بسیار زیاد است و در صورت انجام این کار مدت زمان قرار گرفتن در نور باید حداکثر ۱۵ دقیقه بوده و همواره قسمت آب لاک پشت در سایه قرار داشته باشد.با توجه به تمام این محدودیت ها،لاک پشت برای تامین ویتامین D کافی به مکمل غذایی نیاز دارد که این مکمل می تواند قطره ویتامین A+D و یا کپسول های روغن کبد کوسه  باشد که میزان مصرف آن بسته به اندازه لاک پشت توسط دامپزشک تعیین می شود.
لاک پشت ها نیز همانند سایر حیوانات خانگی ممکن است به بیماری های مختلفی مبتلا شوند و درمان به موقع می تواند از وخامت حال لاک پشت بیمار جلوگیری کند.با توجه به تماس های فراوان تلفنی در زمینه بیماری های لاک پشت متوجه شدیم که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از علائم آغاز بیماری تنها زمانی به دامپزشک مراجعه می کنند که تعدادی از لاک پشت هایشان را در اثر بیماری از دست داده اند و یا بیماری به شدت پیشرفت کرده است.به همین دلیل تصمیم گرفته ایم برخی از علائم مربوط به بیماری های متداول را به اطلاع شما برسانیم تا در صورت مشاهده آنها به دامپزشک مراجعه کنید:
بی اشتهایی و یا کاهش اشتها
اسهال
عدم تعادل لاک پشت در هنگام شنا
عدم تعادل در حین راه رفتن
ضعف و یا حالت فلجی در پا و یا دست ها
افزایش صدای تنفس و یا تغییر در صدای تنفس لاک پشت
تنفس دشوار لاک پشت
تورم پلک چشم (یک و یا دوطرفه)
ترشح از چشم و ترشح از بینی
بروز زخم و یا جوش پوستی
تورم و برآمده شدن فلس روی گوش ها

ضعف عضلات لاک پشت
نرم شدن لاک
تغییر شکل منقار (نوک و یا فک)،شبیه شدن منقار به منقار طوطی
فلج شدن پاها
ورم دست ها و یا پاها
تورم در ناحیه گردن لاک پشت

درصورت مشاهده علائم بیماری، با دامپزشک مشورت نمایید تا با درمان به موقع از وخیم تر شدن لاک پشت جلوگیری نماید.

بازدید کل 126 , 0 نفر امروز

تغذیه لاک پشت

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

تغذیه لاک پشت

تغذیه لاک پشت

تغذیه لاک پشت دارای نکات و موارد مهمی است که حتی می تواند زندگی جانور را به خطر بیندازد. برای یک لاک پشت نوزاد بهترین غذا پلت و نوزاد ماهی و یا ماهی های کوچک کامل زنده یا لاشه تازه و ماهی خوراک است. استفاده از سبزیجات و غذاهای دیگر برای لاک پشتهای نوزاد فقط باید به عنوان تنوع غذای استفاده شود و این برای رژیم غذایی لاک پشتها مناسب است که رژیم غذایی آنها دارای تنوع لازم باشد. کرم خونی منجمد بسیار مورد علاقه لاک پشت بوده و می توان به عنوان مشهی در مورد لاک پشت های بی اشتها استفاده شود ولی غذای کاملی نبوده و به هیچ عنوان نباید زیاد استفاده شود. برای لاک پشتهای بزرگتر از یک سال باید از پلت و سبزیجات به طور یک روز درمیان استفاده شود. استفاده از غذای دیگر مانند ماهی کامل کوچک زنده و یا لاشه تازه، کنسرو ماهی و یا ماهی خوراک و میگوی خشک شده می تواند رژیم غذایی مناسبی را برای لاک پشت به همراه داشته باشد. همچنین مصرف میوه جات یکبار در هفته برای رژیم غذای لاک پشت سودمند است. برای تامین کلسیم باید همواره کف دریا که به قطعات کوچک خرد شده در اختار لاک پشت قرار داده شود.

بازدید کل 125 , 0 نفر امروز

زاد و ولد لاک پشت

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

زاد و ولد لاک پشت

زاد و ولد لاک پشت

لاک‌پشت‌ها خزندگانی هستند که بیشتر عمر خود را در دریا می‌گذرانند، ولی در فصل زاد و ولد- فصل پاییز لاک پشت ها برای جفت‌گیری به آب‌های کم‌عمق می‌آیند، لاک‌پشت‌های ماده شب به ساحل می‌آیند و تخم‌گذاری می‌کنند. بیشتر لاک پشت ها شب را به کندن چاله می‌گذرانند و تا حدود ۲۰۰ تخم می‌گذارند. نه ماه طول می‌کشد تا بچه‌ لاک پشت ها از تخم بیرون بیایند. وقتی بچه لاک‌پشت‌ها از تخم بیرون آمدند به سمت دریا می‌روند.
بچه لاک پشت های کوچک پس از به دنیا آمدن باید، برای حفظ زندگی خود باید با دشمنان زیادی از جمله انسان بجنگند. بنابراین تعداد زیادی بچه لاک پشت قبل از بالغ شدن و آماده برای جفت گیری و تولید مثل از بین می روند.

بازدید کل 146 , 0 نفر امروز

غذای لاک پشت

خزندگان مهر ۱۶, ۱۳۹۶

غذای لاک پشت

غذای لاک پشت

لاک پشت ها برای تامین ویتامین و فیبر مورد نیاز بدنشان باید از انواع میوه و سبزی های سبز و رنگین استفاده کنند:
سبزیجات:
انواع کاهو ، ریحان ، برگ قاصدک
هویج ، خیار ، کاسنی ، باقلا ، کدو سبز ، سیب زمینی ( آب پز )
فلفل سبز ، گوجه فرنگی ، کلم پیچ
کلم بروکلی ، کلم ، کرفس ، قارچ ، اسفناج
غذای جانوری:
حلزون سیب ، حلزون برکه ، گوپی ، ماهی خوراک ، جیرجیرک ، کرم خاکی
میگوی آب شور ، لارو پشه
خرچنگ ، گلدفیش (ماهی قرمز)
میوه جات:
پاپایا ، طالبی ، خربزه ، هندوانه ، انبه ، انار
سیب ، موز ، شاه توت ، زغال اخته ، مرکبات ، انگور ، هلو ، گلابی ، توت فرنگی

بازدید کل 111 , 0 نفر امروز

صفحه 1 از 151 2 3 15
 • ژرمن شپرد

  انواع سگ ژرمن شپرد و استانداردهای ظاهری

  توسط در مهر ۴, ۱۳۹۶ - 1 نظرات

  ژرمن شفرد (سگ گله آلمانی) یکی از قدیمی ترین نژاد های اروپایی وارد شده به کشور میباشد. توانایی و قابلیت های این نژاد سبب گردیده تا بیش از سایر نژادها مشهور و مورد توجه قرار گیرد. آموزش پذیری فوق العاده این سگ ها دلیلی است بر حضور آن در همه اموری که در آن به […]

 • تبلیغات و آگهی رایگان حیوانات خانگی سگ گربه قناری طوطی مرغ عشق

  توسط در مهر ۱, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  بنام خدا سایت تبلیغات ، اگهی و خرید و فروش حیوانات خانگی و دست آموز تی پت یا ( تهران پت) راه اندازی شد. از امروز همه می توانند آگهی های مربوط به فروش حیوانات خود را به رایگان وارد نمایند. تمام سعی و تلاش مدیران سایت بر این بود که بتوانند سایتی فراهم آورند […]

 • معرفی سگ سرابی

  توسط در مهر ۴, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  مقاله تی پت در مورد سگ سرابی: معرفی شناخت سگ سرابی ایرانی شجاع ترین سگ جهان سگهای سرابی که نام نژاد شان را از محل سکونت شان گرفته اند از قدیم در مناطق شمال غربی ایران به ویزه شهرستان ساکن سراب بودند این سگ ها اگر چه بیشتر در ایران سکونت دارند اما به نقاط […]

 • ﺗﻭﻟﻳﺩ ﻣﺛﻝﻭ ﺑﺎﺭﻭﺭی ﻗﻧﺎﺭی

  توسط در مهر ۳, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  مقاله تی پت در مورد تولید مثل و باوری قناری: ﺍﺻﻄﻼﺡ ﻋﺪﻡ ﺑﺎﺭﻭﺭی ﺗﺨﻢ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﮐﻪ ﺗﺨﻢ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺟﻔﺖ ﻣﺎﺩﻩ ﻓﺎﻗﺪ ﻧﻄﻔﻪ ﻭ ﺟﻨﻴﻦ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﺪ . ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻁﯽ ﻣﺪﺕ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺗﺨﻤﻬﺎ ﺷﮑﺴﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ ﺑﻪ ﻭﺿﻮﺡ ﻗﺎﺑﻞ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﺤﺘﻮﯾﺎﺕ […]

 • عسل در تغذیه قناری

  ﻋﺳﻝ ﺩﺭ ﺗﻐﺫﻳﻪ ﻗﻧﺎﺭی

  توسط در مهر ۳, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  مقاله تی پت در مورد عسل در تغذیه قناری: ﻋﺳﻝ ﺩﺭ ﺗﻐﺫﻳﻪ ﻗﻧﺎﺭی ﻋﺴﻞ ﻣﺎﺩﻩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍی ﮐﻪ ﻗﺒﻼ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺁﻥ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺁﻧﺘﯽ ﺑﻴﻮﺗﻴﮏ ﻭﺩﺍﻓﻊ ﻫﺎی ﮐﭙﮏ ﻁﺒﻴﻌﯽ ﻭﻗﺎﺭچ ﯾﺎﺩ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﮐﻠﺴﻴﻢ ﺩﺭ ﺑﺪﻥ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻭﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺧﺎﺻﻴﺖ ﻋﺴﻞ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻗﻮﺍی ﺟﺴﻤﯽ […]

تگهای آگهی

banipet masudmirani@yahoo.com.au persian cat آمریکن بول نس آگهی گربه اشپیتز انواع تریر با قلاده بانی پت بچه گربه بچه گربه های اصیل تائید سلامت از دامپزشک تربیت ابتدائی توله تی پت جراحی حیوانات خانگی خانگی خدمات رسانی خرید خرید گربه داخلی دامپزشک در شیراز دامپزشکی در شیراز دامپزشکی شیراز دامپزشکی فروردین شیراز. دامپزشکی درمانگاه حیوانات خانگی دو ماهه سونوگرافی سگ سگ هاسکی سگ های اصیل سگ ژرمن شتشو حیوانات خانگی شیتزو شیراز شیهواهوا شیپهرد صدور شناسنامه فرنچ بولداگ فروش فروش بچه گربه فروش بچه گربه اصیل فروش سگ فروشگاه ملزومات حیوانات خانگی فروش گربه فروش گربه در تهران فروش گربه پرشین لهاسا آپسو مالتیز مرکزتخصصی مرکز تخصصی پرورش سگ ملزومات حیوانات میکروچیپ نمایندگی هاسکی هاسکی دو ماهه واکسن واکسیانسیون واکسیناسیون پامرانین پانسیون پاگ پرشین پرشین خانگی پرورش پرورش سگ پرورش و فروش بچه گربه پرورشگاه گربه پرورش گربه پرورش گربه اصیل پیکینیز ژرمن ژرمن شپرد ژرمن شیپهرد کلینیک کلینیک دامپزشکی کلینیک دامپزشکی در شیراز کلینیک دامپزشکی شیراز کلینیک شیراز گربه گربه اصیل گربه بازیگوش گربه با لوازم گربه بی کالر گربه تائید دامپزشک گربه خانگی گربه دوست داشتنی گربه سفید گربه ماده گربه نر گربه نژاد دار گربه هیمالین گربه پرشین گربه پرشین فلت گربه پرشین کلاسیک گربه چشم آبی گربه گارفیلدی گلدپت یورکشایر تریر
تی پت بهترین مکان تبلیغات و آگهی حیوانات خانگی